20.05.2026

Rating Group розповіли про вплив спорту на ментальне здоров’я підлітків на презентації проєкту «Карпатська зміна» для дітей з прифронтових регіонів

Зліва направо: Ігор Тищенко (засновник Rating Group, Rating Lab), Маріанна Ткалич (засновниця, CEO Rating Lab), Андрій Шевченко (президент УАФ), Віктор Микита (заступник голови Офісу Президента України)

КИЇВ, УКРАЇНА – 19 травня в UNIT.City команда Rating Lab і Соціологічної групи “Рейтинг” (Rating Group) взяла участь у презентації проєкту відновлення ментального і фізичного здоровʼя дітей з прифронтових регіонів «Карпатська зміна». До події долучилися засновник Rating Group і Rating Lab Ігор Тищенко і CEO Rating Lab Маріанна Ткалич, яка представила результати дослідження про зміни в ментальному здоров’ї та благополуччі дітей в умовах війни.

Проєкт “Карпатська зміна” організований обласними військовими адміністраціями й Українською асоціацією футболу за підтримки Президента України. У червні в Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях 1700  дітей віком 9–12 років долучаться до таборів з елементами командного спорту, групових активностей і соціалізації за участі представників українського футболу. 

Аналітичною основою для проєкту стало дослідження від Rating Lab / Rating Group – його результати під час події представила CEO Rating Lab, докторка психологічних наук,  Маріанна Ткалич.

Дані дослідження показують: якщо у 2024 році 28% дітей мали підвищений або високий рівень стресу, то станом на кінець 2025 року – вже 37%. Фізична активність у поєднанні зі спілкуванням і груповими форматами – один з важливих ресурсів підтримки ментального здоров’я, зниження стресу та формування стійкості дітей. Проте існує виклик: кожна четверта дитина майже не займається спортом.

“Ми дуже раді, що результати дослідження стало підґрунтям для розробки такої важливої програми “Карпатська зміна”. Будемо сподіватися, що якнайбільше дітей з прифронтових регіонів зможуть взяти участь, це посприяє стресостійкості, допоможе їхньому ментальному благополуччю та фізичному розвитку,” - Маріанна Ткалич, CEO Rating Lab

Під час панельної дискусії заступник голови Офісу Президента України Віктор Микита та президент Української асоціації футболу Андрій Шевченко наголосили на важливості результатів дослідження для формування практичних рішень на національному та регіональному рівнях.

Це дуже важливе дослідження, тут багато конкретних меседжів, тез, які важливо почути й розуміти громадам. Наприклад, ми думаємо, що знаємо, як думають і відчувають діти. Проте це помилка – діти відчувають все це по-іншому [...] Наше завдання – відчувати, що дійсно думають діти, і створювати для них розвиткові програми. Високий інтелект, навчання – це один напрямок. Але є й другий напрямок, бо все починається від руху, це база для нашого [здоров’я],” – Віктор Микита, заступник голови Офісу Президента України
“З дослідження ми бачимо, що спорт – це антистрес і для дітей, і для дорослих; і для хлопців, і для дівчат. [...] Дуже важливо об’єднати зусилля не тільки навіть у контексті цього проєкту – важливо разом комплексно будувати спортивну інфраструктуру,” – Андрій Шевченко, президент УАФ

Methodology

Contact form

Let's discuss your research idea

Fill in the form below, and we will contact you as soon as possible

Дякуємо! Ваша заявка отримана, ми зв'яжемося з вами у найближчий час.
Ой! Під час відправлення форми сталася помилка.